Kiss Me First 1. Sezon

1. Sezon

Kiss Me First 1. Sezon

Kiss Me First 1. Sezon 720p Türkçe Altyazılı izle Ready Player One kitabını büyük bir hayranlıkla okumuş ve filmini dört gözle bekleyen biri olarak sinemadan hayal kırıklığı ile ayrılmıştım. Hayal ettiğim sanal gerçeklik dünyasını iyi yansıtmış olsa da çok büyük eksiklikleri vardı. Bu yüzden sanal gerçeklikle ilgili bir yapım görür görmez izlemeye başladım ama ilk bölümde Kiss Me First’ün sanal gerçeklik dünyasından pek bir şey göremiyoruz. Gördüğüm kadarına yorum yapacak olursam grafik açısından gayet güzel. Oyuncuları tanımadığım için onlara dair pek bir beklentim yoktu. Özellikle Leila karakterinin hem oyunculuk hem de

kişilik açısından oldukça başarılı olduğunu düşünüyorum, diğerleri de ortalamanın üstünde bir performans sergiliyor diyebiliriz. Ayrıca takıldığım bir şey var. Sanal gerçeklik dünyası bu tür yapımlarda aslında insanların gerçek hayatta yapamadıklarını yapmak, olamadıklarını olmak için başvurduğu bir teknoloji ama burada gördüğümüz kadarıyla karakterlerin hepsi gerçek görüşlerinin neredeyse aynısı. Kiss Me First bu konuda farklı bir yol izlemeyi tercih etmiş.

Diziyi genel olarak gençlik draması türüne dahil edebiliriz. Konunun merkezinde sanal gerçeklik var. Son zamanlarda oldukça yaygınlaşan sanal gerçeklik teknolojisi birçok filme, diziye ve kitaba konu oldu. Özellikle geçtiğimiz aylarda Steven Spielberg’ün elinden çıkan Ready Player One bu konuda en dikkat çeken yapım olmuştu. Netflix’in en ünlü dizilerinden Black Mirror da 4. sezonunun bir bölümünde sanal gerçekliğe yer vermişti. Kiss Me First de bu konuya parmak basmak istemiş. Annesini kaybeden Leila, zaten bağımlısı olduğu Azana adlı sanal gerçeklik oyununa yaşadığı acıdan sonra daha çok bağlandı çünkü orada asıl gerçeklikten farklı, sorunlarından kaçabileceği bir dünya var. Tabii izlediğimiz sanal gerçeklik zamanımızdan biraz daha ileri bir teknolojide, bu da o dünyayı daha gerçekçi ve çekici kılıyor. Oynadığı oyunda gizemli bir yer keşfetmesiyle hayatının değiştiğini farkediyor ve olaylar gelişmeye başlıyor. Keşfettiği bu yerin adının Kırmızı Hap olması Matrix’e çok güzel bir göndermeydi.